Orange zbada zdrowie przez telefon

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku komórkowa sieć Orange wprowadzi usługi telemedycyny. Nalega na to centrala pomarańczowego operatora. Usługi, które planuje wprowadzić Orange już w 2003 roku prezentowała sieć Plus.

Grupa France Telecom po pilotażu usług telemedycznych we Francji planuje wprowadzić ja na inne europejskie rynki, w tym do Polski. Jak czytamy w Gazecie Prawnej , jedną z usług oparta na mobilnej technologii będzie usługa typu TeleEKG, czyli możliwość wykonywania i przesyłania danych EKG. Dostępne mają być także inne usługi wspomagające polską medycynę.

Warto przypomnieć, że już w 2003 roku komórkowa sieć Plus , podczas Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, zaprezentowała możliwości wykorzystania telefonu komórkowego do natychmiastowej diagnozy dolegliwości kardiologicznych - ataku serca w warunkach ekstremalnych.

Projekt tworzony jest przez Instytut Kardiologii w Aninie, przy udziale sieci Plus - mobilne urządzenie kardiologiczne umożliwia, w oparciu o transmisję danych, monitorowanie, wielostronne konsultacje (z uwzględnieniem służb ratowniczych) oraz zdiagnozowanie pacjenta ze schorzeniami serca w sytuacjach ekstremalnych np. w górach.

Źródło: Gazeta Prawna, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.