PIIT o przenoszeniu numerów

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przekazała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej swoje uwagi na temat zasad informowania o skutkach przenoszenia numerów telefonicznych.

Izba proponuje maksymalne wykorzystanie w pracach dotyczących budowy Centralnej Bazy Danych dorobku związanego z procesami oraz prawie dwuletnich doświadczeń, które zostały wypracowane w efekcie długich uzgodnień i negocjacji, a także korekt ze wszystkimi operatorami telefonii ruchomej (PTC, Polkomtel, Orange, P4) i stacjonarnej (TP SA, Netia i inne).

PIIT zwraca uwagę, że procesy te już obsługiwane są przez odpowiednie rozwiązania techniczne i zmierzają do tego, by proces był przyjazny i nie przynosił kłopotów klientom dokonującym przenoszenia numerów pomiędzy operatorami telekomunikacyjnymi. W tym schemacie postępowania może być wpisany opcjonalnie proces informowania klienta o skutkach prawnych, a zwłaszcza finansowych, dotyczących rozwiązywania umów związanych z przenoszeniem numeru.

Źródło: [url=www.media.pl]media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.