Piłka nożna w komórce

Jak informuje Rzeczpospolita, firma Alcatel Lucent podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2007 w Berlinie zaprezentowała nowy standard telewizji satelitarnej dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu mecze w ramach Euro 2012 będziemy mogli oglądać na żywo, w dobrej jakości, na wyświetlaczach naszych telefonów komórkowych, w każdym miejscu.

Komisja Europejska zapaliła zielone światło dla budowy infrastruktury satelitarnej, która pozwoli na objęcie całej Europy zasięgiem sygnału w tzw. paśmie S. Umożliwi to wielokanałową transmisję obrazu telewizyjnego i danych odbieranych za pomocą urządzeń przenośnych, przypomina Rzeczpospolita.

To ma być początek poważnych zmian w telewizji mobilnej. Dzięki nowej technologii w ciągu kilku lat w telefonach komórkowych będziemy mogli oglądać kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych. Nadawcy kanałów satelitarnych już prowadzą rozmowy z sieciami komórkowymi w całej Europie.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.