Płacenie telefonem komórkowym dla wszystkich

Wiele wskazuje na to, że już w przyszłym roku będziemy mogli płacić telefonem komórkowym w technologii bezstykowej. Co ważne, najprawdopodobniej z nowego rozwiązania będą mogli korzystać użytkownicy wszystkich polskich sieci.

Płatności bezstykowe za pomocą telefonu komórkowego to jedna z możliwości nad którą chcą pracować wspólnie sieci Orange i Era. Jednak operatorzy i eksperci zwracają uwagę, że jakiekolwiek rozwiązanie odniesie sukces wtedy, gdy będą mogli z niego korzystać użytkownicy wszystkich sieci.

Wiele wskazuje na to, że płatności bez podawania PIN-u, a jedynie przez przybliżenie telefonu do czytnika wkrótce zagości na rynku polskim. Gazeta Wyborcza dowiedziała się, że sieci Orange i Era do współpracy przy nowym systemie zaprosili także operatora sieci Play . Z czasem zapewne dołączy także sieć Plus oferująca obecnie swoim klientom płatności komórkowe za pomocą systemu mPay .

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.