Płaska stawka dla Exatela

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję zmieniającą Umowę o połączeniu sieci Exatel i Telekomunikacji Polskiej, poprzez wprowadzenie rozliczeń z tytułu ruchu międzysieciowego w oparciu o płaskie stawki interkonektowe (PSI), zgodnie z warunkami oferty ramowej RIO 2006, czytamy w komunikacie Regulatora.

Rozliczeniami w oparciu o PSI objęty jest ruch rozpoczynany lub zakańczany w sieci TP. Kierowanie takiego ruchu odbywać się ma poprzez specjalnie wydzielone Wiązki Łączy Międzysieciowych.

Opłaty za ruch rozliczany w ramach płaskiej stawki interkonektowej (miesięczna opłata za łącze 2 Mbit/s) wynoszą:

w strefie numeracyjnej - 2977,54 zł
w obszarze tranzytowym - 4322,24 zł
poza obszarem tranzytowym - 6299,19 zł

Decyzja Prezesa UKE w sprawie zmiany zasad rozliczeń pomiędzy Exatel a Telekomunikacją Polską powinna przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić Exatel stworzenie oferty, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP. Ponadto wprowadzenie PSI przyspieszy proces przechodzenia z modelu rozliczeń opartego na stawkach minutowych na stawki zryczałtowane, dodaje Urząd.

Źródło: UKE, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.