Play czeka na własną sieć

Trwają testy sieci Play w Warszawie i Trójmieście. Uruchomienie własnej sieci przez P4, operatora sieci komórkowej Play, planowane jest pod koniec III kwartału, informuje Gazeta Prawna.

- Prowadzimy testy własnej sieci w Warszawie i Trójmieście - mówi GP Hans Cronberg, członek zarządu i dyrektor techniczny P4, operatora sieci komórkowej Play.

- W czasie testów sieć jest dostępna tylko dla wybranych użytkowników. Nasi klienci nadal korzystają z sieci Polkomtelu, dodaje. P4 podkreśla, że tempo budowy sieci w dużej mierze zależy od tego, jak szybko firma uzyskuje pozwolenia na budowę NodeB, a każdy dzień opóźnienia oznacza stratę prawdopodobnie w wysokości 100 - 200 tys. zł. Docelowo operator chce mieć w Warszawie 350 stacji.

W Warszawie testami objętych jest ok. 100 stacji nadawczo-odbiorczych (tzw. NodeB), a w Trójmieście ok. 50. Poza tymi miastami nadajniki P4 działają m.in. w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Lublinie, Toruniu, Szczecinie, Białymstoku i na Śląsku. I one na razie nie obsługują klientów Play. Wedlug nieoficjalnych danych P4, operator sieci Play uzyskuje dochody prawdopodobnie tylko z połączeń, wykonanych przez jego klientów na numery stacjonarne, natomiast do wszystkich innych - dokłada.

Więcej na ten temat w dzienniku Gazeta Prawna/Biznes w artykule Tomasza Świderka: Play testuje własną sieć w Warszawie i Trójmieście z dnia 16 lipca 2007 r./ Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.