Play i Orange zmieniają ceny w roamingu

W przyszłym tygodniu sieci Play i Orange przedstawią wakacyjne ceny rozmów w roamingu, czyli rewolucja na rynku.

Play
Jacek Hensler, członek zarządu P4, operatora sieci Play, zapowiada, że ceny rozmów zagranicznych spadną. Promocja ma dotyczyć wszystkich państw europejskich. Ceny połączeń oraz SMS-ów do Polski będą takie same jak w Polsce, czyli 0,49 zł za minutę i 0,15 zł za SMS-a. Połączenia przychodzące w roamingu kosztować będą 1 zł za minutę.

Propozycja Play zawiera specjalną ofertę obejmującą 38 krajów: Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Promocja dostępna będzie jedynie dla abonentów Play. Kwota należna za połączenia wychodzące nie jest zaliczana ani do abonamentu, ani do premiowego Pakietu Złotówek. Promocja w Play potrwa do 15 września.

Pozostałe sieci komórkowe
W przyszłym tygodniu wakacyjną ofertę roamingową przedstawi także Orange. Z kolei Polkomtel poinformował, że nowe ceny rozmów w roamingu w taryfie Kubali obowiązywać będą od 25 czerwca. W UE minuta rozmowy przychodzącej z Polski ma kosztować 2,43 zł, zaś wychodzącej do Polski - 4,27 zł.

Dziś minuta rozmowy przychodzącej w Europie kosztuje 1 zł, zaś zadzwonienie z Europy do Polski 5 zł za minutę.

Źródło: Gazeta Prawna, Telepolis, FKN, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.