Play liderem tańszego roamingu

Bruksela ujawniła rezultaty badania przeprowadzonego wśród 95 operatorów telefonii komórkowej we wszystkich 27 państwach Unii. Okazało się, że pierwszą firmą w całej UE, która zaproponowała swoim klientom nowe stawki opłat za roaming był polski P4, operator sieci komórkowej Play, pisze Gazeta Wyborcza.

- Od początku naszej obecności na rynku podkreślaliśmy gotowość do natychmiastowych obniżek w horrendalnie wysokich cenach połączeń roamingowych. Naszym zdaniem ceny roamingu powinny być, przynajmniej w ramach UE, zrównane do poziomu stawek lokalnych - mówi dla dziennika rzecznik Play Marcin Gruszka.

Wszyscy pozostali polscy operatorzy telefonii komórkowej (Plus, Orange i Era) sumiennie zastosowali się do nowych przepisów w sprawie roamingu, dodaje Gazeta.

Komisja Europejska sprawdzała przede wszystkim, czy operatorzy zastosowali się do nowych przepisów i przesłali swoim klientom - najpóźniej do 30 lipca - propozycję przejścia na eurotaryfę (maksymalnie 0,49 euro za minutę połączenia) lub na taryfę jeszcze bardziej korzystną.

Wiecej na ten temat w Gazeta Wyborcza/Gospodarka 03.08.2007 s24 w artykule Sukces tańszego roamingu / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.