Play obniża ceny Internetu w roamingu

Pierwszych pięciu operatorów telefonii komórkowej z zasięgiem pokrywającym dziesięć europejskich rynków (60 procent ludności w Unii Europejskiej) zaakceptowało ustanowione przez Komisję Europejską, wezwanie do inicjatywy obniżania stawek transmisji danych w roamingu.

Polski Play , holenderski KPN, belgijski operator Base, niemiecki operator E-Plus wraz z 3 w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii, Austrii, Szwecji oraz Danii uzgodniły wspólnie cenę hurtową za transmisję danych równą 25 Euro centów za MB ściągniętych danych. Nowa cena hurtowa zastanie wprowadzona przez pięciu operatorów w pierwszego marca 2008 roku.

Pięciu operatorów ma nadzieję, że ich wspólna inicjatywa sprowokuje innych europejskich operatorów do przyłączenia się do tego prokonsumenckiego porozumienia i całkowitego obniżenia europejskich cen hurtowych do poziomu maximum 0.25 Euro za MB. Przy obecnej wysokiej cenie detalicznej równej średnio 5.24 Euro za MB przedsięwzięcie to doprowadzi do znaczącej obniżki cen detalicznych w całej Europie.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.