Plus liderem rynku komórkowego?

Rada nadzorcza Polkomtela odwołała ze stanowiska prezesa tej spółki, Jarosława Bauca. Zastąpił go Adam Glapiński. Z informacji dziennika Puls Biznesu wynika, że rada nadzorcza nie mogła znaleźć merytorycznych powodów odwołania Jarosława Bauca. Prasa spekulowała, że odwołanie Bauca mogło zostać uzgodnione z Vodafone. Pod kierownictwem Bauca Plus przeorientował się z operatora skupionego na usługach dla biznesu na firmę stawiającą klienta masowego. Prezes zapowiadał, że Polkomtel „przeskoczy” Erę pod względem przychodów i liczby klientów. Słowa dotrzymał.

Po I kwartale tego roku Polkomtel niemal zrównał się z Orange pod względem liczby użytkowników i wyprzedził Erę. Po I kwartale z usług Plusa korzystało 12,66 mln klientów. To nieco mniej, niż w Orange (12,78 mln), ale więcej, niż w Erze, która ma 12,37 mln klientów, czytamy w dzienniku.

Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że już w kwietniu Plus znalazł się na pierwszym miejscu. Dla porównania, rok wcześniej Era miała 10,5 mln, Orange 10,4 mln, a Plus zaledwie 9,78 mln abonentów.

Źródło: [url=http://www.pb.pl/Home.aspx]Puls Biznesu[/url], Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.