Plus udostępnił technologię HSUPA

Komórkowa sieć Plus przyspiesza. Polkomtel poinformował, że w ramach rozwoju mobilnych usług szerokopasmowych udostępnił komercyjnie technologię HSUPA (High Speed Uplink Packet Access).

HSUPA jest uzupełnieniem znanej już technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) i umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 1,9 Mb/s, czyli ponad pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci 3G. Dostępna w sieci Plus technologia HSDPA umożliwia pobieranie danych w kierunku do komputera z sieci z prędkością do 7,2 Mb/s.

Technologia HSUPA razem z technologią HSDPA tworzą technologię HSPA (High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Technologia HSUPA w sieci Plus dostępna jest aktualnie w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Koszalinie i Olsztynie. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w pozostałych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

Modemy obsługujące technologię HSUPA pojawią się w ofercie mobilnego dostępu do internetu - iPlus w drugiej połowie lutego. Pierwszym z nich będzie modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2. Jest to pierwszy modem w ofercie iPlus, który wspiera wszystkie dostępne technologie transmisji danych HSUPA, HSDPA, 3G, EDGE i GPRS, umożliwiając pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mb/s, a ich wysyłanie z prędkością do 2 Mb/s.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.