Plus wprowadza system płatności przez komórkę

Polkomtel, oferujący usługi pod markami: Plus, Simplus i Sami Swoi, oraz mPay, spółka grupy kapitałowej ATM, podpisały umowę o wspólnym wdrożeniu na rynku polskim systemu płatności mobilnych.

Podpisana umowa jest efektem kilku miesięcy wspólnych prac nad usługą, która może zrewolucjonizować rynek płatności w Polsce. Użytkownicy marek Plus, Simplus i Sami Swoi uzyskają możliwość płacenia za nabywane towary i usługi przy użyciu swoich telefonów komórkowych na zasadach podobnych jak korzystanie z kart płatniczych. Dodatkową wartość stanowią transakcje zdalne, które umożliwiają dokonanie płatności bez konieczności wizyty w sklepie. Usługa będzie dostępna zarówno dla płatności internetowych, jak również w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Polkomtel zdecydował się na komercyjne wdrożenie usługi płatności mobilnych jako pierwszy operator w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z nielicznych na świecie. Jednocześnie jest to pierwsze komercyjne wdrożenie systemu mPay będącego całkowicie polskim projektem.

„Wierzymy, że płatności mobilne staną się nową, istotną funkcjonalnością telefonu komórkowego, który już dzisiaj zapewnia znacznie więcej niż tylko komunikację głosową i SMS-ową z innymi osobami ”“ mówi Piotr Gaweł, członek zarządu, dyrektor ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientem Polkomtel ”“ Usługa ta zapewni naszym klientom większą mobilność i wygodę, gwarantując jednocześnie wysokie bezpieczeństwo, dodaje.”

„Na początku zamierzamy wypromować usługę na rynku płatności tzw. uciążliwych, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone, zaś gotówka nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem ”“ dodaje Henryk Kułakowski, prezes mPay S.A. i pomysłodawca usługi. ”“ Automaty z napojami, miejsca parkingowe, muzyka w Internecie czy kiosk z gazetami to miejsca, w których niedługo z pewnością będzie można zapłacić komórką.”

Polkomtel oraz mPay szacują, że w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie mogło skorzystać nawet kilkanaście milionów Polaków i stanie się ona równie powszechna jak płacenie kartą płatniczą. Komercyjny start usługi planowany jest w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Plus, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.