Plus zaczyna działać

Polkomtel, operator sieci Plus, zamierza do końca roku udostępnić technologię HSDPA w blisko 200 miejscowościach w Polsce, obejmujących 25% populacji Polski.
Obecnie Plus oferuje szybki dostęp do Internetu poprzez transmisję danych HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) z prędkością do 3,6 Mb/s na obszarach aglomeracji warszawskiej, katowickiej, w Trójmieście, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Częstochowie, Bielsku-Białej i Białymstoku. Do końca lipca br. HSDPA zostanie uruchomione w całej sieci 3G operatora. Wkrótce operator udostępni najnowszą wersję oprogramowania iPlus Manager 1.91, wspierająca wprowadzaną technologię.

Plus rozpoczął także testy technologii HSDPA z prędkością do 7,2 Mb/s i HSUPA (High Speed Uplink Packet Access) z prędkością do 1,9 Mb/s. Technologia ta jest dostępna obecnie testowo na obszarze centrum Gdyni. "HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,9 Mb/s będą uruchamiane w miejscach największego zapotrzebowania na transmisję danych" - twierdzą przestawiciele operatora.

Źródło : Computerworld.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.