Polakom nie wystarczają SMS-y i połączenia głosowe.

Polacy chcą korzystać z zaawansowanych usług telefonii komórkowej. Na razie na deklaracjach się kończy, bo sądzimy, że są one zbyt drogie. Jednak interesujemy się nimi niemal w tym samym stopniu co Japończycy ”“ światowi liderzy korzystania z nowoczesnych technologii mobilnych.

Na razie tylko niewielka część społeczeństwa używa komórek do innych celów, niż połączenia głosowe i SMS-y. Mimo to, jesteśmy ciekawi nowinek bardziej niż Niemcy, Amerykanie i Brytyjczycy ”“ takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Ericsson Consumer & Enterprise Lab.

Grupa użytkowników komórek, która już w tej chwili regularnie korzysta z dodatkowych usług, poszukuje w sieci informacji, dzwonków, tapet, muzyki i gier. Najczęściej ściągają je młodzi ludzie, którzy według badaczy Ericssona są przyszłością rynku nowych usług mobilnych. To oni określają, co zyska popularność. Właśnie dzięki najmłodszym użytkownikom komórek taką furorę zrobiły SMS-y. Można spodziewać się, że w ten sam sposób popularność zyskają nowe usługi multimedialne.

Specjaliści wnioskują, że dzięki dużemu zainteresowaniu Polaków i Węgrów nowościami, oba te kraje są bardzo obiecującymi rynkami dla branży telekomunikacyjnej. Największe szanse upatrują w serwisach oferujących możliwość pobrania plików muzycznych bezpośrednio na telefon. Mamy najwyższy wskaźnik akceptacji takiej usługi wśród wszystkich badanych krajów! Pod tym względem wyprzedzamy nawet Wielka Brytanię ”“ kraj, który w Europie od kilku lat był najbardziej otwarty na możliwości oferowane przez nowe technologie. Polscy użytkownicy komórek na czele pożądanych usług stawiają również SMS-y głosowe oraz serwisy lokalizacyjne, takie jak GPS.

Dlaczego na razie w wypadku większości Polaków kończy się na deklaracjach? Ponad połowa badanych uważa, że tego typu usługi są bardzo drogie. Jedna trzecia sądzi, że zbyt trudne jest znalezienie interesujących ich treści do pobrania na telefony komórkowe.

Źródło: Ericsson, Telix.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.