Polkomtel ma już 13 mln kart SIM i testuje HSDPA 7,2

Sami Swoi to marka, która przeszła dużą transformację wizerunkową. Dziś jest to marka, która ma ustabilizowaną grupę klientów - powiedział prezes Polkomtela Jarosław Bauc w wywiadzie dla Dziennika.

To prawda, że jest ona najmniejsza na rynku, ale stabilna i bardzo rentowna. Dlatego nie widzę potrzeby, by coś na siłę tu zmieniać (”¦), choć jestem świadomy, że nie jest to marka, która zawojuje rynek - dodał Bauc w wywiadzie.

Bauc dodał, że Polkomtel już teraz ma 13 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, a 14 mln na koniec roku jest jak najbardziej możliwe.

Na pewno nie skrzywdzimy naszych klientów i zrobimy to szybko - odpowiedział Bauc na pytanie, czy przed wakacjami, wzorem Play, Plus obniży ceny roamingu.

Bauc podał, że z iPlusa korzysta już ponad 200 tys. osób, co miesiąc przybywa kolejne 10 tys. W kilku lokalizacjach można już ściągać dane z prędkością 3,6 Mb/s, a trwają już testy 7,2 Mb/s.

Bauc powiedział, że w tej chwili w Polsce nie ma ani technologii, której można by użyć do serwowania mobilnej telewizji, ani specjalnych treści, które można by w niej puszczać. Nie wykluczył jakiś przejęć, np. spółek multimedialnych, które wzbogaciłyby ofertę jego firmy.

Prezes Polkomtela zapowiedział także, że jego firma zaskoczy wkrótce rynek ofertą produktową, tak jak zaskoczyła kampanią wizerunkową.

Polkomtel podpisze także prawdopodobnie trzy kolejne umowy o MVNO do końca tego roku. W tej chwili ma podpisane dwie.

Źródło: Dziennik, Telepolis

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.