Ponad 14 mln użytkowników Orange

Pomarańczowa sieć komórkowa nadal na czele. PTK Centertel, operator komórkowej sieci Orange, na koniec 2007 roku posiadał 14,158 mln użytkowników, wynika z zaprezentowanych w środę przez Grupę TP wyników finansowych.

W czwartym kwartale z komórek sieci Orange korzystało 14,158 mln klientów, w tym 5,556 mln stanowili klienci usługi abonamentowej (post-paid), a 8,603 mln to klienci ofert "na kartę" (prep-paid). W ciągu całego 2007 roku sieć Orange pozyskała 1,637 mln nowych użytkowników.

Z mobilnego Internetu w sieci Orange na koniec 2007 roku korzystało 223 tys. użytkowników, co oznacza wzrost o 142 tys. klientów usług szerokopasmowych telefonii komórkowej w porównaniu z rokiem 2006. Sieci udało się także pozyskać 5 tys. abonentów usługi stacjonarnego Internetu świadczonego na łączach Telekomunikacji Polskiej (BSA).

PTK Centertel rok 2007 zakończył przychodami na poziomie 8,064 mln złotych (wzrost o 7,1 proc. w ujęciu rocznym). Pomimo znacznej obniżki stawek za zakończenie połączeń w sieciach komórkowych (MTR), średnie przychody na klienta (ARPU) spadły w całym roku o 10 proc. Obniżenie stawek MTR wpłynęło na przychody z usług hurtowych; przychody z usług detalicznych wzrosły o 12,4 proc.

Wskaźnik odejść klientów abonamentowych wzrósł z 2,9 proc. w trzecim kwartale do 3,1 proc. w kwartale czwartym 2007 roku. Spadł natomiast spadek odejść w ramach oferty pre-paid z 12,3 proc. w trzecim kwartale do 9,3 proc. w kwartale czwartym.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.