Port do ładowarki microUSB w telefonach Nokia

Fiński producent poinformował, że najnwsze telefony Nokia będzie można ładować za pomocą gniazda microUSB.

Standard microUSB ma zastąpić dotychczas stosowaną w urządzeniach przenośnych wtyczkę miniUSB. Specyfikacja ma być zgodna z USB On-The-Go. Dzięki temu urządzenia będą mogły komunikować się bez pośrednictwa peceta. Konstrukcja wtyczki pozwoli na wykorzystanie jej 10 000 razy. Nowy standard zaakceptowała już organizacja USB Implementers Forum Inc. (USBIF), odpowiedzialna za rozwój normy USB.

Ujednolicone złącze microUSB w postaci jednego, niewielkiego gniazda upraszcza ładowanie oraz przesyłanie dźwięku i danych w przedstawionym już modelu Nokia 6500 classic. Dzięki temu telefonu Nokia 6500 classic można łatwo używać jako pojemnego dysku wymiennego, a ponadto można go ładować bezpośrednio z laptopa ”” wszystko to przy użyciu jednego kabla.

Telefon Nokia 6500 classic ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2007 roku, a jego szacunkowa cena detaliczna ma wynosić 320 euro bez dopłat i podatków.

Teraz wygląda na to, że microUSB będzie standardem w telefonach Nokii. Niedawno przedstawiona Nokia 8600 Luna wyposażona zostało tylko w port microUSB, do którego oprócz ładowarki będzie można podłączać wszystkie inne urządzenia dodatkowe.

Źródło: Mobile-review.com / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.