Roaming w Play na wakacje

Podczas tegorocznych wakacji będziemy mogli taniej rozmawiać z Europą, i to na razie bez pomocy taryfy Unii Europejskiej. Operatorzy wprowadzają swoje wakacyjne promocje. Najmłodszy gracz polskiego rynku telekomunikacyjnego - sieć Play już wprowadziła swoje niskie stawki za połączenia międzynarodowe. Najwięksi gracze rynku komentują poczynania sieci Play i także zapowiadają zmiany w roamingu.

Mimo, że stawki jeszcze trochę odbiegają od "eurotaryfy", którą na dniach będzie wprowadzona przez Unię Europejską, to jednak jest to pierwszy krok w kierunku obniżenia cen za połączenia międzynarodowe.

We wtorek sieć Play zaprezentowała swoją nową ofertę roamingową. Obecnie klienci abonamentowi dzwoniąc z Europy do Polski zapłacą 49 groszy. W ramach oferty dla wszystkich koszt połączenia wynosi 1,99 zł za połączenia wychodzące na terenie Unii Europejskiej.

Przedstawiciele sieci Orange są zdania, że gesty sieci Play mają na celu jedynie przyciągnięcie klientów. Według konkurentów tak tanie połączenia roamingowe w Play muszą być datowane przez operatora.

Najwięksi konkurenci także zapowiadają zmiany. Rzecznik sieci Plus, w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiada, że nowa roamingowa oferta dla usług Simplus oraz mixPlus zostanie zaprezentowana już 22 czerwca. Z kolei od 25 czerwca roamingowe zmiany w Taryfach Kubali. Era przedłuży dotychczasową promocję roamingu.

Sieć Orange nową ofertę roamingową wprowadzi 2 lipca. Jak czytamy w Wyborczej, pomarańczowy operator przygotował kilka pakietów roamingowych - np. użytkownicy ofert pre-paid dzwoniący z krajów UE i Szwajcarii zapłacą 2 zł za minutę. Klienci abonamentowi będą mogli wybrać trzy kraje, na terenie których odebrane rozmowy kosztować ich będą 1,20 zł za minutę.

Natomiast już 30 czerwca będzie obowiązywać tzw. eurotaryfa: 49 eurocentów za połączenie z UE do Polski oraz 24 eurocentów za odbieranie rozmów w roamingu. Jednak zanim stawki te wejdą w życie minie kilka miesięcy.

Promocja dla oferty Play Abonament

Dla klientów abonamentowych przygotowano promocję "Wakacyjny roaming", w ramach której dzwoniąc z dowolnego miejsca w Europie do Polski koszt połączenia wyniesie 0,49 zł a za SMS-a 0,15 gr. Opłata za połączenie roamingowe naliczana jest co 30 sekund. Promocja trwa do 15 września.

Promocja jest bezpłatna i przeznaczona jest dla wszystkich obecnych abonentów Play i tych wszystkich, którzy w trakcie jej trwania zawrą umowę w ramach Play Abonament.

Promocja dla wszystkich użytkowników Play

Z kolei dla wszystkich użytkowników (Play Abonament oraz Play Karta) oferty Play przygotowano tanią ofertę roamingową. Kosz połączenia wynosi 1,99 zł za połączenia wychodzące na terenie Unii Europejskiej. W Play opłata za połączenie roamingowe naliczana jest co 30 sekund.

Korzystanie z oferty jest bezpłatne. Oferta obowiązuje automatycznie od dnia wprowadzenia. Nowa oferta jest dostępna w roamingu i z wyjątkiem kilku krajów nie wymaga wprowadzania kodów typowych dla usług call back. Nową kartę SIM należy koniecznie aktywować w kraju. Na razie z tej oferty moga korzystać użytkownicy Play Karta, ponieważ klientów abonamentowych obowiązuje promocja "Wakacyjny roaming".

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.