Rośnie znajomość e-telefonii

Z telefonii internetowej (VoIP) korzysta regularnie 1 proc. Polaków ”“ wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP dla sieci e-telefonii IPFON. Badania pokazują także, że wzrasta popularność i wiedza telefonii internetowej w Polsce.

Podobne badanie przeprowadzono rok temu. Jakie są wyniki w tym roku? 6 proc. badanych ma świadomość, czym jest VoIP i zdarzyło się im z niego korzystać (przed rokiem 1 proc.), 17 proc. również wie, czym jest VoIP, ale z tego rozwiązania jeszcze nie korzystało (rok wcześniej 5 proc.). Kolejnych 15 proc. coś słyszało o telefonii VoIP (wcześniej ”“ 5 proc.), natomiast 60 proc. badanych nadal nie wie, czym ta telefonia jest (w poprzednim badaniu 88 proc.) - wynika z badań dla IPFON .

Najwięcej użytkowników telefonii internetowej i największą świadomość o tym rozwiązaniu ”“ podobnie jak przed rokiem - mają osoby młode, a także w średnim wieku, do 39 lat. W porównaniu do poprzedniego badania wskaźniki wzrosły tu nawet kilkakrotnie. Wiedza o technologii VoIP jest największa w dwóch grupach: wśród osób uczących się i studiujących, a także dobrze wykształconych, zajmujących kierownicze stanowiska i prowadzących własną działalność gospodarczą. Najmniej o VoIP wiedzą przede wszystkim osoby słabo wykształcone i starsze.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.