Ruszają komórkowe płatności za parkowanie

W najbliższy wtorek, piątego lutego 2008 roku, ruszają testy płatności za parkowanie przy pomocy telefonu komórkowego i systemu mobilnych płatności mPay. Nowe rozwiązanie ma ułatwić kierowcom regulowanie płatności.

Testy początkowo obejmą jedynie Warszawę i potrwają około trzech miesięcy. Jak wynika z informacji Gazety Prawnej , spółka mPay negocjuje umowy na wprowadzenie podobnego systemu także do innych miast.

Z testów będą mogli korzystać użytkownicy telefonów komórkowych działających w sieci Plus , Sami Swoi oraz mBank mobile. Wkrótce do tego grona dołączą także użytkownicy sieci Play .

Użytkowanie nowej usługi ma być proste. Na początku kierowca będzie musiał założyć bezpłatne konto na mPay oraz oznaczyć samochód specjalną nalepką, która dostępna będzie w kioskach.

Opłata za parkowanie ma wyglądać w sposób następujący: po połączeniu z bezpłatnym numerem rozpoczyna się naliczanie opłaty, a ponowne połączenie z tym numerem kończy je, opisuje Gazeta Prawna.

Źródło: Gazeta Prawna, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.