Sferia ma ogólnokrajowe ambicje

Sferia, która specjalizuje się w usługach głosowych i dostarczaniu internetu drogą radiową planuje rozszerzenie działalności. ”” W pięć lat chcemy objąć zasięgiem sieci zbudowanej w technologii CDMA całą Polskę ”” mówi Krzysztof Rzyski, członek zarządu i dyrektor finansowy Sferii.

Sferia specjalizuje się w usługach głosowych i dostarczaniu internetu drogą radiową, działa tylko w strefie numeracyjnej 0-22, czyli w dawnym województwie stołecznym.

Pierwszy krok w Polskę może zostać sfinansowany pieniędzmi od inwestorów giełdowych. ”” To jedno z rozwiązań, jakie rozważamy. Jeśli się na nie zdecydujemy, chcielibyśmy przeprowadzić ofertę do końca pierwszego półrocza 2008 r. ”” ujawnia dla dziennika Puls Biznesu Krzysztof Rzyski.

Inwestycje Sferii od 2006 r. do końca 2008 r. mają sięgnąć 300 mln zł. Sferia w pierwszym półroczu 2007 r. miała18 mln zł przychodów, EBITDA w tym czasie wynosiła 17 mln zł na minusie.

Oferta dla Klientów miałaby się pojawić do końca pierwszego półrocza 2008 r. Sferia wprowadziła do oferty szerokopasmowy dostęp do internetu o prędkości do 2,4 Mb/s. ”” Pod koniec roku wprowadzimy kolejne usługi, a w trzecim kwartale będziemy mieli internet powyżej 3 Mb/s ”” informuje dyrektor Rzyski.

Do końca lipca Sferia miała 55 tys. klientów. 18 proc. z nich to użytkownicy szerokopasmowego internetu w technologii CDMA. Na koniec roku spółka chce się zbliżyć do wyniku 100 tys. użytkowników.

Źródło: Puls Biznesu, 2007.08.07 Katarzyna Latek: Sferia pościga się o internet z Tepsą / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.