Sieć Plus prawdopodobnie liderem rynku

W środę GUS poinformował, że pod koniec trzeciego kwartału 2007 roku w Polsce działało ponad 40 milionów kart SIM. Z wyliczeń Gazety Prawnej wynika, że liderem rynku, pod względem posiadanych użytkowników, może być komórkowa sieć Plus. Od swoich konkurentów znacznie odbiega sieć Era.
Według szacunków Gazety Prawnej, Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus i Sami Swoi, trzeci kwartał 2007 roku zakończył z liczbą ponad 13,4 mln użytkowników. Z kolei PTK Centertel, operator sieci Orange, może pocieszyć się liczbą o kilka tysięcy mniejszą. Różnica między tymi operatorami nie powinna być duża.

Jednak na tle swoich największych konkurentów najbardziej blado wypada Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, która trzeci kwartał powinna zakończyć liczbą 12,8 mln użytkowników, wynika z szacunków Gazety Prawnej. Sieć Play wrzesień zakończyła liczbą około 460 tys. klientów.

Jeśli szacunki Gazety potwierdzą się oznaczać to będzie, że udziały w rynku Plusa oraz Orange są na zbliżonym poziomie (po ok. 33,4 proc.), Era ”“ 31,9 proc., a Play ”“ 1,1 proc. W ciągu najbliższych dni poznamy konkretne dane operatorów.

Źródło: Gazeta Parawna / media2

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.