Ślub przez internet, rozwód przez sms

Muzułmańscy ulemowie ze stanu Uttar Pradeś na północy Indii, którzy postanowili pójść z duchem czasu i zezwolili na zawieranie małżeństw przez Internet oraz branie rozwodów sms-em, czytamy w portalu Onet.pl.

Jedyny warunek jest taki, by ceremonia odbywała się „w obecności świadków”. Zdaniem ulemów małżeństwo przez Internet jest w dzisiejszych czasach "koniecznością", a ponadto oszczędza "pieniędzy i zachodu" panom młodym mieszkającym za granicą, bo nie muszą przyjeżdżać do Indii na ślub, by potem zabrać ze sobą narzeczone.

Obrońcy praw kobiet obawiają się, że pośrednictwo elektronicznego „kapłana” osłabi ochronę prawną kobiet. Ulemowie ”zawsze wydają fatwy korzystne dla mężczyzn” - powiedziała założycielka organizacji Tehreek, Naish Hasan.

Ulemowie akceptują m.in. nielegalną w Indiach praktykę rozwodu poprzez wypowiedzenie przez mężczyznę trzykrotnie słowa ”rozwód” w obecności świadków, przypomina portal.

Hasan podkreśliła, że teraz do udzielenia rozwodu wystarczy wysłanie żonie przez męża wiadomości sms-em. - Kiedy mężczyźni rozwodzą się telefonicznie albo sms-owo, nie wymaga się od nich żadnego dowodu, żadnego świadka - zaznaczyła

Źródło: Onet, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.