Sony Ericsson wprowadza na rynek model P1i

Firma Sony Ericsson wprowadza na rynek model P1i wyposażony w doskonały zestaw nawigacyjny. Dzięki integracji z programem Wayfinder Navigation, nowy smartfon oferuje GPS ”“ samochodowy przewodnik głosowy.

P1i - smartfon nowej generacji - zaprezentowany w tym miesiącu, wyposażony jest w system nawigacyjny GPS typu Wayfinder Navigation 7 opracowany specjalnie dla telefonów komórkowych pracujących w systemie Symbian.

Firma Sony Ericsson podjęła decyzję o wyposażeniu telefonu w tę aplikację przeprowadziwszy badania, według których 50% * klientów wyraziło chęć posiadania systemu GPS w swoich komórkach. Zawierający również inne robiące wrażenie funkcje jak PDA, e-mail, przeglądarka internetowa czy zaawansowane aplikacje multimedialne, P1i staje się zatem najlepiej wyposażonym z dotychczas opracowanych telefonów, czytamy w komunikacie producenta.

[img]https://worldgsm.pl/artykuly/obrazki/sonyericsson_p1i_1.jpg[/img]

Wszystkie dostępne na wybranych rynkach zestawy wyposażone zostaną w system Wayfinder Navigation 7. Zainstalowanie go jest bardzo proste ”“ wystarczy kliknąć na wirtualną ikonę Wayfinder w menu telefonu, by pobrać aplikację, a następnie podłączyć odbiornik GPS i już można korzystać z funkcji oferowanych przez system, wyszukując usługi bezpośrednio w komórce.

[img]https://worldgsm.pl/artykuly/obrazki/sonyericsson_p1i_2.jpg[/img]

Po zainstalowaniu aplikacji system pomaga użytkownikowi znaleźć konkretną ulicę, firmę, restaurację czy inny obiekt w kraju jak i zagranicą. Navigator wydaje jasne instrukcje głosowe, pokazując jednocześnie ruchome mapy oraz ikony prowadzące do wybranego celu. Dzięki mapom regionów dostarczonym przez firmę Tele Atlas, telefon zawsze przedstawia optymalną trasę. Po upływie roku usługę można z łatwością przedłużyć jak również wykupić dodatkowy zestaw map.

Wyposażenie modelu P1i w zestaw nawigacyjny podkreśla zaangażowanie firmy Sony Ericsson w zapewnianie doskonałych aplikacji i usług, które wzbogacają dotychczasowe oferty telefonów gwarantując klientom wartość dodaną.


Wayfinder Navigator łączy w sobie najlepsze funkcje systemu GPS z wygodą i funkcjonalnością telefonu komórkowego. Użytkownik prowadzony jest z punktu A do punktu B za pomocą komend głosowych oraz graficznych wskazówek na mapach pokazujących trasę zakręt po zakręcie. Poza usługami nawigacyjnymi i pozycjonującymi system zawiera również wiele dodatkowych funkcji jak informacje na temat ruchu drogowego, prognozy pogody, wiadomości o wybranych usługach lokalnych czy szczególnie interesujących miejscach jak również funkcję Power Search (przedłożoną do opatentowania).

* Badanie rynku przeprowadzone przez eBrain, lipiec 2006, ankieta dotycząca dostępności i wykorzystania funkcji telefonów komórkowych oraz zainteresowania nimi, grudzień 2005 ”“ luty 2006.

Źródło: Image HOUSE / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.