Specyfikacja 4G na ukończeniu

Grupa 3GPP ogłosiła ukończenie prac nad specyfikacją standardu bezprzewodowego przesyłu danych w sieciach komórkowych 4G. Nowa technologia uzyska przewagę nad 3G dzięki zastosowaniu podobnej koncepcji anteny wielokrotnego wejścia/wyjścia, jak w przypadku sygnału Wi-Fi 802.11n.

Projekt znany również jako 3GPP Long Term Evolution (LTE), pozwoli na uzyskanie prędkości do 326 Mb/s. Nokia już zaprezentowała standard 4G w działaniu ”“ w wyniku przeszkód terenowych oraz przy kilku użytkownikach pobierających dane jednocześnie, faktyczna prędkość wyniosła 173Mb/s. Ostateczna prędkość po wdrożeniu technologii może okazać się jeszcze niższa, choć i tak znacznie przewyższy możliwości 3G.

Przewiduje się, że LTE stanie się obowiązującą technologią przesyłu danych telefonii komórkowych w Europie i Ameryce Płn, w ciągu najbliższych kilku lat. Firmy AT&T oraz Verizon zapowiedziały, że z końcem obecnej dekady LTE zastąpi technologie EVDO (Verizon) oraz HSPA (AT&T), korzystające ze specyfikacji 3G.


Źródło: 4press

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.