Średnio co minutę na świecie przybywa tysiąc użytkowników komórek

Puls Biznesu poinformował, powołując się na badania firmy analitycznej Mobile World w 2007 roku przekroczona zostanie liczba 3 mld użytkowników telefonów komórkowych.

Z jej szacunków wynika, że średnio co minutę na świecie przybywa tysiąc użytkowników komórek. - Zabrało 20 lat aby pokonać barierę miliarda użytkowników komórek, ale tylko 40 miesięcy, aby ich liczba wzrosła o kolejny miliard. Liczba trzy miliardy zostanie przekroczona w lipcu 2007 roku, tylko dwa lata później - powiedział John Tysoe, współzałożyciel Mobile World.

Tak szybki wzrost ilości użytkowników komórek jest możliwy dzięki dynamicznemu wzrostowi tzw. rynków rozwijających się. Analitycy prognozują, że w tym roku zostanie tam sprzedane 65 proc. komórek, czytamy dalej w serwisie internetowym dziennika. W I kwartale tego roku ich globalna sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 240 mln sztuk. Liczba użytkowników komórek wzrosła w tym samym czasie o 135 mln. Był to trzeci wynik w historii. Najlepsze, to IV kwartał 2004 roku, kiedy liczba użytkowników komórek wzrosła o 142 mln i IV kwartał 2006 roku, kiedy wzrosła ona o 163 mln.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.