Strefy Darmowego Internetu na lato

W siedmiu turystycznych miejscowościach Polski (Sopocie, Pucku, Krakowie, Zakopanem, Władysławowie, Helu, Kuźnicy) można przez całe wakacje korzystać z Sieci”¦ za darmo.

Turyści w Sopocie, plażowicze w Helu, windsurferzy we Władysławowie, miłośnicy pieszych wędrówek w Zakopanem ”“ wszyscy mogą nieodpłatnie wysłać mail, sprawdzić najnowsze wiadomości, pogodę, repertuar kin. Wystarczy, że znajdą się w specjalnie oznaczonych strefach bezprzewodowej sieci WP. Już drugi rok z rzędu każdy posiadacz laptopa lub urządzenia przenośnego z wbudowaną kartą WiFi może za darmo i bez ograniczeń „buszować” po Internecie.

Nie trzeba też daleko szukać miejsc, w których jest to możliwe. Wirtualna Polska zadbała o to, by strefy bezprzewodowej sieci ulokowane zostały w najważniejszych punktach miast. Sopockie i puckie molo oraz przylegające do nich plaże, promenady Władysławowa i Helu, helski port oraz okolice fokarium, krakowski Rynek Główny, to najczęściej i najchętniej odwiedzane zakątki w naszym kraju. W każdym z nich można znaleźć informację o możliwości darmowego korzystania z Internetu.

WP pozyskuje do współpracy coraz to nowe miasta. Wkrótce Strefa Darmowego Internetu Wirtualnej Polski ruszy m.in. w Gdańsku. Portal podjął już kroki w celu włączenia się w projekt rozwoju gdańskich stref bezpłatnego dostępu do Sieci, współpracując w tym zakresie z władzami miasta.

Kilka przydatnych informacji technicznych:

By korzystać z bezpłatnej Sieci, wystarczy znaleźć się w Strefie Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Po włączeniu urządzenia obsługującego standard WiFi IEEE 802.11b/g, należy wybrać z listy dostępnych sieci połączenie ze strefą darmowego bezprzewodowego Internetu, oferowane przez WP. Po nawiązaniu połączenia można swobodnie przeglądać strony Wirtualnej Polski, korzystać z poczty e-mail WP oraz wszelkich usług portalu. Jeśli użytkownik chce korzystać z Internetu poza WP, musi zalogować się w portalu Wirtualna Polska z wykorzystaniem loginu i hasła w Poczcie WP. Każda osoba, która nie posiada konta, może „od ręki” założyć bezpłatną skrzynkę pocztową.

Źródło: Telix, Wirtualna Polska

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.