Streżyńska chce rozdzielenia TP

Polski regulator rynku, opowiada się za podziałem Telekomunikacji Polskiej, powiedziała w wywiadzie dla Reutersa Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Podział miałby nastąpić na dwie części oferujące usługi hurtowe i detaliczne, informuje Parkiet. UKE uważa, że umowa ramowa TP, czyli cennik dzierżawy łączy zawiera wygórowane taryfy, nie odpowiadające rzeczywistym nakładom. Zdaniem prezes UKE, dzięki podziałowi TP struktura kosztów byłaby bardziej czytelna, a w rezultacie nastąpiłby spadek cen dzierżawy i wzrost konkurencji.

Anna Streżyńska zapowiedziała, że jeśli tylko Komisja Europejska wprowadzi rozwiązanie zezwalające na taki podział, UKE na pewno z niego skorzysta, czytamy w gazecie.

Reakcja Telekomunikacji Polskiej była łatwa do przewidzenia. Narodowy operator twierdzi, że takie działanie nie ma racjonalnego uzasadnienia. UKE zamierza zmusić spółkę do obniżenia opłat za transfer danych dla innych operatorów.

Źródło: Parkiet „Hurt i detal to niedobra para” str. 12 2007.07.24/Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.