Suwalszczyzna na zdjęciach Orange dla Ziemi

Do 23 sierpnia można w Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie oglądać wystawę fotografii pt. „Krajobrazy Suwalszczyzny w nowoczesnej Europie”. Autorami zdjęć są uczniowie i nauczyciele, którzy wyruszyli w czerwcu tego roku w region Suwalszczyzny w ramach „Ekspedycji Orange dla Ziemi” zorganizowanej przez Fundację Grupy TP.

Program Orange dla Ziemi jest skierowany do nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy dzięki niemu uczą się współpracować na rzecz środowiska naturalnego i lokalnej społeczności. Od roku realizuje go Fundacja Grupy TP. W tym czasie prawie pół tysiąca szkół m.in. wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata" i dyskutowało on-line o ekologicznych szansach i zagrożeniach.

„Ekspedycja Orange dla Ziemi" była ukoronowaniem działań ostatniego roku. W wyprawie badawczej uczestniczyło 125 uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy poznawali zakątki tego regionu, wartościowe pod względem historycznym, przyrodniczym i kulturowym, np. XIX-wieczny Kanał Augustowski, tereny Czarnej Hańczy, Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, czy Bohoniki i Kruszyniany z wielokulturową historią. Brali też udział w wielu warsztatach, które przygotowali ich do realizowania zadań związanych z wielokulturowością, ekologią, historią i społeczeństwem oraz kulturą i sztuką.

Wystawa zdjęć oddaje klimat Ekspedycji, m.in. chwile spędzone podczas zgłębiania tajników pieczenia sękacza, czy nagrywania reklamówek produktów regionalnych. Tworzy ją 11 kolaży tematycznych. Opisy zdjęć w większości pochodzą z bloga prowadzonego w czasie Ekspedycji przez jej uczestników. Ekspedycja ”˜Orange dla Ziemi" była realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Ekspedycja w głąb kultury.

Źródło: Orange / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.