Świetlana przyszłość telewizji w komórce

155,6 miliona osób będzie korzystało z mobilnej telewizji w 2012 roku, twierdzi Business Week powołując się na badania Datamonitor.

Do 2012 roku liczba użytkowników mobilnej telewizji będzie wynosiła 155,6 miliona osób na całym świecie. Według przeprowadzonych przez firmę Datamonitor badań, których wyniki opublikował Business Week, obecna liczba użytkowników mobilnej telewizji wynosząca 4,4 miliona osób zwiększać się będzie o co najmniej 66,2% w każdym roku. W 2012 roku najwięcej użytkowników mobilnej telewizji ma być w regionie Azji Południowo-Wschodniej - około 76,3 miliona. W Europie zdaniem Datamonitor będzie 42,7 miliona korzystających z tej usługi, a w Ameryce Północnej 35,6 miliona.

Zdaniem analityków powodem tak dużego wzrostu użytkowników mobilnej telewizji będzie zmiana nastawienia ludzi do małych ekranów w ich telefonach komórkowych. Jeszcze większy wzrost użytkowników mobilnej telewizji będzie możliwy do osiągnięcia jeśli zaoferuje się konsumentom próbne korzystanie z możliwości oglądania telewizji przez komórkę ”“ twierdzą badacze z firmy Datamonitor.

Źródło: MarketingVox, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.