Szykuje się gorąca jesień w polskiej telefonii komórkowej

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego, Play zapowiada jesienny atak, wprowadzając kilka nowości do swojej oferty, czytamy w Dzienniku.

Jak pisze gazeta, powołując się na The Wall Street Jo­urnal Polska, w ciągu najbliższych tygodni P4, operator sieci Play uruchomi pierwszy fragment własnej sieci przesyłowej - w Warszawie i Trójmieście. Według The Wall Street Jo­urnal Polska towarzyszyć temu ma radykalne rozszerze­nie oferty usług, głównie usług multimedialnych opartych na mobilnym dostępie do Internetu.

- Obecnie trwają testy, ale już na początek roku szkolnego szykujemy kilka niespodzianek dla naszych klientów - zapowiada tajemniczo w The Wall Street Jo­urnal Polska Marcin Gruszka, rzecznik Playa. Zdaniem Rzecznika nowe usługi mają spowodować powiększenie, do końca roku, bazy klientów sieci Play z 300 tys. do zakładanych 750 tys. abonentów. Zdaniem znawców rynku telekomunikacyjnego, czwarty operator komorkowy ma duże szanse zrealizować zakładany cel.

Do tego jeszcze w tym roku pojawi się kilku nowych wirtualnych operatorów komórkowych. Już w przyszłym tygodniu swoją ofertę ogłosi portal Wirtualna Polska. Do startu jesienią szykuje się m.in. Halo Polsat. O sieci pod własną nazwą mówią m.in. bank Inteligo, internetowa odnoga PKO BP, Telefonia Dialog, Multimedia Polska czy Tele2. Giełdowa spółka MNI chce mieć w przyszłym roku 70 tys. użytkowników, rok później już 150 tys., a w 2012 r. nawet pół miliona. Komercyjne uruchomienie usługi planowane jest na na przełomie września i października, czytamy w Gazeciwe Wyborczej.

- Nie ma górnej granicy. Na rynku pojawi się tylu wirtualnych operatorów, ilu będzie chciało, bo wprowadzenie takiej usługi niewiele kosztuje - mówi dla "Gazety", Magda Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego w IDC Polska.

Źródło: Dziennik, Gazeta Wyborcza / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.