Telefony komórkowe przyczyną słabej znajomości kanji

Według badania przeprowadzonego w Japonii, predykcyjny system rozpoznawania tekstu, używany w japońskich telefonach komórkowych, bardzo szybko bierze górę nad słownikami, kiedy potrzeba sprawdzić, w jaki sposób kreśli się znaki kanji.

Kanji składa się z wielu znaków, od najprostszych z kilkoma zaledwie elementami, do bardzo rozbudowanych, składających się z ponad 30 elementów. Odkryto, że ludzie, kiedy nie potrafią rozpoznać, co trudniejszych ideogramów, sięgają po telefony komórkowe.

System predykcyjny, wbudowany w komórki wymaga od użytkownika tylko wiedzy, jak należy wymawiać dany znak. Największy odsetek korzystających z tego sposobu, jest w grupie wiekowej poniżej 30 lat - prawie 80%.

W podsumowaniu raportu, autorzy konstatują: „ Dla młodych ludzi kanji jest czymś, co raczej się wystukuje na klawiaturze, niż pisze ręcznie.”

Rząd japoński obawia się, że umiejętność poprawnego ręcznego pisania kanji może całkowicie zaniknąć w ciągu kilku pokoleń.

Źródło: 4press.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.