Telefony pre-paid do rejestracji?

Czy użytkownicy usług na kartę będą musieli dokonać obowiązkowej rejestracji karty SIM? Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. Problem w tym, że niektóre zapisy są ze sobą sprzeczne.

Jak zauważa dziennik The Wall Street Journal, najwięcej emocji budzi kwestia zmiana definicji abonenta. Zgodnie z proponowanymi zmianami, narzuconymi przez Unię Europejską, teraz słowo abonament ma się odnosić nie tylko do klientów podpisujących umowę z operatorem, ale także kupujących usługi ”na kartę” (umowy ustne i tzw. dorozumiane) . I tu się pojawia problem.

Operatorzy w stosunku do abonentów mają obowiązek publikacji danych abonentów w spisach abonentów czy obowiązek dostarczania billingów. Problem w tym, że w nowelizacji nie nałożono obowiązku rejestracji danych u operatora przez klientów pre-paid, zauważa The Wall Street Journal. To pokazuje, że prawo było pisane na kolanie.

Swoją drogą obowiązek rejestracji kart SIM działających w systemie pre-paid może wywrócić telekomunikacyjny rynek do góry nogami, bo operator będzie miał obowiązek wyłączenia nie zarejestrowanej karty. Jak wiadomo obecnie operatorzy utrzymują karty zarejestrowane i nie zarejestrowane mimo, że w regulaminach usług widnieje zapis o rejestracji i straszeniu wyłączeniem kart.

Źródło: Dziennik/The Wall Street Journal/www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.