Telefony przeszkadzają w szkołach

Kilka miesięcy temu w mediach głośno było na temat zakazu używania telefonów komórkowych. Być może był to dobry pomysł. Multimedialne telefony powodują, że uczniowie są coraz bardziej nieznośni i sami sobie chcą ukręcić bat. Czy głupie żarty doprowadzą do zakazu wnoszenia telefonów do szkół?
Wysyłanie SMS-ów i granie podczas lekcji, nagrywanie nauczycieli, robienie kompromitujących zdjęć kolegom ”“ do tego uczniowie w szkołach używają swoje telefony komórkowe. Wiele filmów z życia szkoły trafia do serwisu YouTube.

Roman Giertych, jako minister edukacji, wiele mówił o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach. Niestety skończyło się jedynie na obietnicach. Sami uczniowie przyznają, że głównym powodem "zabaw" telefonem są nudne lekcje.

Nauczycielom coraz bardziej zaczyna przeszkadzać problem telefonów w szkołach. Pedagodzy zwracają uwagę, że być może jednym z rozwiązań może być wykorzystanie telefonów komórkowych na lekcjach przez organizowanie telefonicznych quizów lub fotograficznych konkursów.

Czy sami uczniowie doprowadzą do całkowitego zakazu używania telefonów w szkołach? Eksperci są zdania, że zakaz nie jest rozwiązaniem problemu, gdyż to co zakazane smakuje najlepiej. Pozostaje jedynie apel do nauczycieli o więcej nowoczesności na lekcjach.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.