Telefony za grosze na pewno bez podatku

Wielu osobom spokoju nie dawała sprawa zakupu telefonów komórkowych za 1 zł. Ministerstwo Finansów na łamach Gazety wyborczej zapewnia, że zakup telefonu komórkowego za złotówkę nie zmusza nas do zapłacenia podatku dochodowego od wzbogacenia.

Jak informuje Gazeta pojawiły się plotki, że fiskus może potraktować zakup telefonu komórkowego za 1 zł jako przysporzenie majątkowe, które powinno być opodatkowane.

Ministerstwo Finansów dementuje te informacje. „Przy zakupie telefonu komórkowego za 1 zł mamy do czynienia z umową cywilnoprawną, która w dowolny sposób może kształtować warunki sprzedaży, w tym cenę, za jaką jedna ze stron zbywa, a druga nabywa rzecz. Dlatego też w przypadku osoby dokonującej zakupu telefonu za 1 zł nie powstaje po jej stronie przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych” - czytamy w odpowiedzi ministerstwa na pytanie dziennika.

Więcej na ten temat Gazeta Wyborcza/Dom Piotr Skwirowski: Mieszkania i telefony za grosze na pewno bez podatku / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.