Telegram - czy trzeba będzie płacić?

Telegram - czy trzeba będzie płacić? (telegram)

Telegram to darmowy komunikator internetowy do użytku na smartfonach, tabletach, smartwatchach i PC-tach, opracowany w Rosji. Użytkownicy Telegramu mogą wymieniać się wiadomościami tekstowymi, głosowymi, zdjęciami, filmami i dokumentami, a także korzystać z połączeń głosowych i wideo z innymi użytkownikami Telegramu. Jest najlepszą alternatywą dla WhatsApp.

Do tej pory aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram była całkowicie darmowa. Ale pod koniec czerwca to się zmieniło. Założyciel Pawel Durov ogłosił, że planuje wprowadzić płatną subskrypcję Telegram Premium.

Co to jest Telegram Premium?

Według kolegi Durova, założyciela, Telegram oferuje "niezrównaną" ofertę pod względem ograniczeń czatów, mediów i pobierania plików. Tak więc użytkownicy w aplikacji mogą wysyłać dane o wielkości prawie dwóch GB. Dla porównania, konkurent WhatsApp już narzeka na filmy, które przekraczają limit 64 MB.

Jednak użytkownicy Telegramu jakoby najwyraźniej nie są zadowoleni z już istniejących limitów. Jak pisze Durov, wielu prosiłoby o "jeszcze większe podniesienie obecnych limitów". Właśnie dlatego Telegram "po dokładnym rozważeniu" postanowił zaoferować podwyższone limity, ale w płatnej subskrypcji, w której użytkownicy powinni być w stanie dodać: "dodatkowe funkcje, szybkość i zasoby". Durov pisze, że "wszystkie istniejące funkcje pozostają bezpłatne". Ponadto można będzie wysyłać bardzo duże dokumenty, nośniki i naklejki od i do użytkowników Premium.

Telegram jest bardzo popularną aplikacją do komunikowania się
Telegram jest bardzo popularną aplikacją do komunikowania się

Dlaczego Telegram wprowadza płatną wersję? Durow: "Gdybyśmy znieśli wszystkie ograniczenia dla wszystkich, nasze koszty serwerów i komunikacji stałyby się niemożliwe do udźwignięcia - wtedy niestety Impreza skończyłaby się dla wszystkich".

W przeszłości Telegram eksperymentował z "reklamami przyjaznymi prywatności", co miało się okazać bardziej skuteczne niż oczekiwano. Jednak Durov powiedział, że Telegram "powinien być finansowany przede wszystkim przez użytkowników, a nie reklamodawców". Tak więc użytkownicy, jak zwykle, zawsze pozostaną "najwyższym priorytetem" aplikacji do przesyłania wiadomości.

Na tę chwilę opłata za wersję Telegram Premium wynosi 26,99 zł miesięcznie.

Czy można używać Telegram bez numeru telefonu?

Tak, używać tak, zainstalować i uruchomić – już nie! Do tego celu trzeba podać numer telefonu.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.