Telewizja dla operatorów

W tym miesiącu kończą się przygotowania i nastąpi odbiór nowoczesnej stacji cyfrowej, umożliwiającej spółce Fone, świadczącej usługi dla operatorów, transmisję kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych i radiowych.
W ciągu najbliższych tygodni na polskim rynku dostawców cyfrowej telewizji pojawi się gracz o potężnym potencjale. Jako pierwszy operator w kraju, może przesyłać telewizyjny sygnał cyfrowy własną siecią między Warszawą, Poznaniem, Szczecinem i Gdańskiem, trasą liczącą w sumie ponad 1,3 tys.kilometrów.

- Nie boimy się konkurencji dużych platform cyfrowej TV. W Polsce oprócz kilku wielkich operatorów sieci kablowych telewizji, działa kilkaset małych i średnich operatorów telewizji kablowej. Dla nich nasza nowoczesna i zaawansowana technologicznie usługa triple play będzie szansą na nadążenie za największymi graczami na rynku ”“ mówi Mariusz Ładysz, prezes PBT HAWE.

Pozytywnie zakończyły się testy transmisji programów cyfrowych w ogólnopolskiej sieci szkieletowej Fone oraz w punktach styku z operatorami, kończącymi się zarówno światłowodowo, jak i liniami radiowymi. System przygotowywanej cyfrowej telewizji jest oparty na rozwiązaniach, które pozwalają na zarządzanie dostępem do usług abonenckich dla operatorów, zapewniają odbiorniki, multipleksery, elektroniczne przewodniki po programach i serwery zarządzania strumieniem DVB.

Trwają ostatnie testy techniczne i odbiór urządzeń telewizji Fone. Równolegle przygotowywana jest oferta programowa. Fone podpisało już umowę z HBO. W przygotowywanych pakietach operatorzy kablowi będą mieli do dyspozycji kilkadziesiąt najatrakcyjniejszych programów TV, które wcześniej dla tych niewielkich firm były niedostępne.

Źródło: media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.