Telewizja w komórce bardzo pożądana

Wykorzystanie mobilnej telewizji będzie wzrastać w związku z dużym zapotrzebowaniem klientów. Jest ona najbardziej pożądaną aplikacją, którą użytkownicy chcą posiadać w swoim telefonie komórkowym - wynika z badania zachowań konsumentów przeprowadzonego przez firmę Ericsson i telewizję CNN.

Wyniki pokazują, że 34 proc. respondentów uważa Mobile TV za najbardziej pożądaną aplikację a prawie połowa z nich (44 proc.) rozważa zainstalowanie mobilnej telewizji w telefonie w ciągu najbliższych dwóch lat. Według raportu prawie jedna czwarta użytkowników (24 proc.) Mobile TV korzysta z niej codziennie, podczas gdy ponad połowa (52 proc.) badanych robi to co najmniej raz na tydzień.

Badanie firmy Ericsson i CNN wskazuje na rosnącą popularność wiadomości foto i wideo spowodowaną obniżającymi się cenami tych usług i zwiększeniem ich funkcjonalności. Najpopularniejszą usługą zdaniem większości respondentów (57 proc.) jest wysyłanie i odbieranie plików graficznych oparte na technologii fotograficznej.

Trend ten znajduje odzwierciedlenie w popularności serwisu iReport tworzonego przez użytkowników należącego do stacji CNN International, który wystartował w 2006 roku. W ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkownicy ze 189 krajów, korzystali z niego 50 tys.razy, umieszczając w serwisie między innymi filmy i zdjęcia wykonane telefonami komórkowymi.

Badanie dla firny Ericsson i stacji CNN International przeprowadziła firma Synovate. Badanie przeprowadzono w okresie od 15 sierpnia do 15 września 2007 roku na próbie 981 osób.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.