TP bierze się za zalegających z opłatami

Telekomunikacja Polska postanowiła powalczyć z klientami, którzy nie chcą płacić swoich rachunków. Jak czytamy w Å»yciu Warszawy, największy polski operator grozi klientom zalegającym z rachunkami Krajowym Rejestrem Długów. Jak można trafić na „czarną listę”?

Do Krajowego Rejestru Długów może trafić każdy abonent Telekomunikacji Polskiej, który uporczywie odmawia zapłaty za usługi i nie reaguje na przypomnienia o upływie terminu płatności. Operator zgłasza tych dłużników, których zaległości wynoszą co najmniej 200 zł i co najmniej 500 zł w przypadku przedsiębiorców.

To jednak nie koniec. Jak czytamy w Å»yciu Warszawy, Telekomunikacja Polska będzie też za pomocą groźby wpisania na listę dłużników dyscyplinować firmy, które są winne przedsiębiorstwu pieniądze. Już pierwsze listy od Krajowego Rejestru Długów z wezwaniem do zapłaty trafłiy do niektórych dłużników Telekomunikacji Polskiej.

Warto jednak zaznaczyć, że wpisanie do Krajowego Rejestru Długów to ostateczność, gdy klient nie odpowiada na upomnienia - operator blokuje rozmowy wychodzące. Gdy to nie przynosi pozytywnych skutków, telefon jest wyłączany, a następnie TP likwiduje linię telefoniczną. Dopiero po sześćdziesięciu dniach o daty spłaty rachunku TP wyśle nasze dane do Krajowego Rejestru Długów - pisze Å»ycie Warszawy.

Przypomnijmy, że coraz więcej firm współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów, gdzie przekazują dane osób, które nie chcą płacić za rachunki telefonów komórkowych czy telewizji cyfrowej.

Źródło: Å»ycie Warszawy,
[url=www.media.pl]Media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.