TP chce 8,5 mln zł od MediaTela

MediaTel otrzymał z sądu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, dotyczącym rozliczeń z TP SA, kwoty ponad 8,5 mln zł brutto wraz z ustawowymi odsetkami.

Kierowana przez Wojciecha Gawędę spółka twierdzi, że pozew nie znajduje żadnych podstaw prawnych w decyzjach regulujących jej współpracę z TP SA i zapowiada wniesie sprzeciwu do sądu.

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wpłynął na skutek pozwu wniesionego 30 kwietnia 2007 r. przez Telekomunikację Polską (TP SA) przeciwko MediaTelowi. Przedmiotem postępowania upominawczego są rozliczenia pomiędzy spółkami z tytułu zrealizowanych przez MediaTel usług dostępu do Internetu na rzecz abonentów TP SA.

- Rozbieżności w rozliczeniach w wynikają z odmiennej interpretacji Decyzji URTiP/UKE z 18 października 2002 r. znak DRT-WWM-07527-08/02(I) przez TP SA i MediaTel SA. Wartość przedmiotu sporu wynosi PLN 8.516.472,55 brutto wraz z ustawowymi odsetkami - poinformował MediaTel.

Zarząd spółki wyraża przekonanie, że "pozew nie znajduje żadnych podstaw prawnych w Decyzjach regulujących wzajemną współpracę".

- Wydane przez Prezesa UKE dokumenty, zarówno Decyzja z 12 marca 2007 r. jak i Postanowienie z 6 czerwca 2007 r. jednoznacznie i niepodważalnie potwierdziły poprawność interpretacji Decyzji URTiP/UKE z 18 października 2002r. przez MediaTel a tym samym poprawność stosowanej przez Spółkę metody rozliczeń z tytułu usług dostępu do Internetu - informuje Mediatel.

Źródło: Puls Biznesu, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.