TP dla ofiar trąby powietrznej

Telekomunikacja Polska przyłączyła się do akcji pomocy osobom poszkodowanym przez wichurę, która dotknęła wsie w okolicach Częstochowy. W miejscowościach Adamów oraz Huby, gdzie żywioł zniszczył domy i pozrywał linie telefoniczne, instalowane są publiczne aparaty telefoniczne, a mieszkańcy dostaną 2 tys. bezpłatnych kart telefonicznych.

Dzięki telefonom i kartom mieszkańcy będą mogli kontaktować się z bliskim i instytucjami pomagającymi w usuwaniu szkód. Darmowe karty zostaną przekazane poszkodowanym przez wójta gminy Kłomnice. Ponadto TP uruchomi w Urzędzie Gminy Kłomnice darmową linię telefoniczną, z której będą mogli korzystać mieszkańcy.

Bezpłatne karty telefoniczne od Telekomunikacji Polskiej otrzyma również 30 dzieci z rodzin poszkodowanych, które przybyły do Warszawy na kolonię zorganizowaną przez Caritas Diecezji Częstochowskiej. Dzieci otrzymały też w ramach akcji „Lato w mieście”™”™ zaproszenie do zwiedzenia Ogrodów Innowacji TP, gdzie prezentowane są nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne.

Pomóc poszkodowanym można również wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72902 - koszt 2,44 zł z VAT lub dzwoniąc na numer 0400 207 401 - koszt 2,48 zł z VAT. Zbiórkę prowadzi Caritas Polska.

Źródło: TP/Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.