TP zainteresowana przejęciem Play

Maciej Witucki, prezes grupy TP powiedział PAP, że Telekomunikacja Polska jest zainteresowana przejęciem komórkowej sieci Play.

To nie jedyny operator komórkowy na celowniku TP. Firma w umowie z MNI Telecom zagwarantowała sobie prawo pierwokupu należącego do tej spółki MVNO, dodaje Gazeta Prawna.

W ocenie analityków, P4, operator sieci Play, którego właścicielami są islandzki fundusz Novator, Netia oraz grecki przedsiębiorca Panos Germanos, wcześniej czy później zostanie wystawiony na sprzedaż. O ile sieć osiągnie sukces rynkowy, zainteresowani mogą być nieobecni w Polsce zagraniczni operatorzy, czytamy w dzienniku z dnia 19 czerwca 2007.

Maciej Witucki stwierdził także, że wyniki firmy w II kwartale są lepsze niż w pierwszych trzech miesiącach, gdy firma odnotowała 518 mln zł zysku netto i ponad 4,4 mld zł przychodów. Dodał, że wyniki sieci Orange za II kwartał będą bardzo dobre.

Źródło: Gazeta Prawna/Biznes: Telekomunikacja Polska nie wyklucza, że kupi sieć PLAY.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.