UKE weźmie się za usługi ”na kartę”

Nadchodzący rok będzie mniej spektakularnym w historii Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Mimo to urzędnicy będą mieć co robić. Planują zadbać o prawa użytkowników ofert tzw. telefonów na kartę (pre-paid) oraz skrócić żywotność nieaktywnych kart SIM.

Operatorzy co kwartał chwalą się ilością kart SIM w swojej bazie, co potocznie stanowi o ilości użytkowników korzystających z danej sieci. W takich przypadkach zawsze pojawia się pytanie, ile z tych kart SIM jest faktycznie ”aktywnych”, czyli używanych przez klientów.

Anna Streżyńska pytana przez Gazetę Prawną o plany na 2008 rok powiedziała, że chce, aby sieci komórkowe skończyły z utrzymywaniem w statystykach nieużywanych kart SIM. - Sama mam chyba osiem takich kart w szufladzie ”“ przyznaje Streżyńska Gazecie.

To jednak nie koniec zapowiedzi. Rok 2008 dobrze zapowiada się dla użytkowników ofert pre-paid (tzw. na kartę). UKE zapowiada obronę użytkowników tych ofert, głównie jeśli mowa o utratą pieniędzy, gdy kończy się możliwość dzwonienia.

Źródło: Gazeta Prawna, www.Media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.