Umowę z operatorem podpiszemy przez e-mail

Sejmowa komisja infrastruktury pracuje nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego, w której ma się znaleźć dużo zapisów broniących prawa konsumenta. Być może jedną z nowości będzie możliwość zawierania umów z operatorami przez pocztę elektroniczną.

Antoni Mężydło, członek sejmowej komisji infrastruktury, w rozmowie z Gazetą Wyborczą powiedział, że chciałby aby w nowym prawie telekomunikacyjnym znalazł się zapis o przedłużaniu umów z operatorami za pomocą telefonu albo e-maila. Pierwsza umowa zawierana ma być pisemnie. Jak zauważa poseł, podobne rozwiązanie z powodzeniem działa w bankach.

Przypomnijmy, że wśród innych korzystnych zapisów prawa konsumenci mogą spodziewać się m.in. billingu do 24 miesięcy (a nie 12), przejrzyste informacje o zmianach w regulaminach i cennikach, duże kary za spam oraz krótszą przerwę w dostarczeniu usługi - nie będzie mogła być dłuższa niż cztery godziny (obecnie 36).

Źródło: Gazeta Wyborcza / www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.