UOKiK zajął się reklamami iPlusa z laptopem

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prawdopodobnie we wrześniu rozpocznie postępowanie właściwe w sprawie reklam bezprzewodowego dostępu do Internetu iPlus firmy Polkomtel, dowiedział się Presserwis.

Jak informuje Redakcja serwisu zarzuty dotyczą promocji, w której operator użył hasła ”Laptop z modemem iPlus za 1 zł”. Według Urzędu hasło to błędnie sugeruje, że laptop z modemem można kupić za 1 zł. W rzeczywistości można kupić modem za 1 zł, a komputer kupuje się na raty bez wpłaty początkowej. Polkomtel nie zgodził się z tymi zarzutami.

Obecnie UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniające i planuje przeprowadzenie badań opinii społecznej. ”“ Na podstawie materiałów, które udało nam się zebrać, uważamy, że reklama wprowadza w błąd ”“ powiedziała nam Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowa UOKiK-u.

Jeśli badania potwierdzą wątpliwości Urzędu, ten rozpocznie postępowanie właściwe, które może się zakończyć nałożeniem na operatora kary finansowej w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu firmy.

Postępowanie właściwe jest wszczynane przez UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Źródło: Presserwis / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.