Uwaga na listy z fałszywym logo TP

Od pewnego czasu po Polsce krążą listy, na których widnieje logo do złudzenia przypominające znak graficzny Telekomunikacji Polskiej. Mało uważni czytelnicy mogą pomyslec, że to operator namawia ich na bezpłatną reklmę w Internecie.
Jak pisze Dziennik Zachodni, w rzeczywistości listy rozsyła niemiecka firma DAD Deutcher Adressdienst GmbH. Jeden z mieszkańców Bytomia odpowiedział na list ponieważ był przekonany, że to Telekomunikacja Polska proponuje mu umieszczenie w Internecie darmowej reklamy.

Postanowił odpowiedzieć na list, w którym bardzo małym drukiem napisano, że wypełnienie druku i odesłanie jest równoznaczne z zawarciem umowy na trzy lata. Teraz poszkodowany niemieckiej firmie musi zapłacić prawie 3 tys. euro za umieszczenie nazwy jego firmy w polskim rejestrze internetowym.

Okazuje się, że oszukanych przez firmę jest co najmniej kilkaset osób. Policyjne dochodzenia i prokuratorskie śledztwo dotyczące tej firmy zakończyły się niestety umorzeniem, czytamy w Dzienniku Zachodnim. Jednak pokrzywdzeni przez DAD założyli stronę internetową stopdad.dyn.pl

Źródło: Dziennik Zachodni, [url=www.media2.pl]media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.