VI Kongres Technologiczny zakończony

Blisko dziesięć tysięcy osób odwiedziło VI Kongres Technologiczny, by z bliska zapoznać się z nowościami na rynku telefonii komórkowej. Pierwszy dzień dla biznesu przyciągnął 3 tys. przedstawicieli polskich i zagranicznych firm, drugi - dzień otwarty - przyciągnął 7 tys. zwiedzających. Co najbardziej interesowało zwiedzających?

Dużym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszył się, dostępny już na rynku w sieci Plus, telefon trzeciej generacji Plusfon. Polkomtel idąc w ślad za Vodafone opracował koncepcję udostępnienia klientom Plusa terminali 3G, które umożliwią korzystanie z zaawansowanych technologii wszystkim zainteresowanym.

Plusfon jest już dostępny dla każdego, gdyż klienci mogą go nabyć za złotówkę i to już w najniższych abonamentach oraz w Mixie. - To telefoniczny luksusowy samochód w cenie malucha - porównywał ten telefon komórkowy Tomasz Jurek, kierownik ds. produktu w Polkomtel.

Mobilna telewizja
Miłośników nowinek technicznych zafascynowała mobilna telewizja (TV Mobile), którą mogli oglądać w telefonie komórkowym. Ericsson przedstawił możliwość oglądania telewizji na żądanie oraz Podcast TV. Dużą popularnością cieszyła się również cyfrowa telewizja w telefonie w technologii DVB-H

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli w każdym miejscu przez telefon obejrzeć mecze polskiej drużyny podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku - mówił Tomasz Jurek, kierownik ds. produktu w Polkomtel. Na Kongresie uczestnicy mogli oglądać w telefonach aktualny program Telewizji Polskiej.

Mobilne płatności
Uczestnicy przetestowali także możliwość elektronicznej płatności przez komórkę (mPay). - Ponad tysiąc osób zakupiło zimne napoje, kawę, bądź słodycze płacąc telefonem komórkowym - cieszyła się Maria Juszczyk, dyrektor ds. marketingu i komunikacji firmy mPay.

Nowe telefony
Podczas imprezy swoje nowe produkty oraz usługi prezentowali m.in. Nokia, Samsung, Motorola oraz Ericsson.

Źródło: media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.