Vodafone prawdopodobnie kupi Polkomtel

PKN Orlen chce sprzedać cały pakiet Polkomtela, operatora komórkowej sieci Plus i Sami Swoi. Prawdopodobnie kupi go Vodafone w zamian za ugodę, donosi dziennik Parkiet.

Według dziennika Pisaliśmy wówczas na łamach Parkietu, że Skarb Państwa jest gotowy umożliwić Vodafone zwiększenie zaangażowania w Plusie w zamian za ugodę. Brytyjczycy mieliby mieć możliwość odkupienia całego pakietu operatora od PKN Orlen, a inne polskie firmy zwiększyłyby zaangażowanie w Plusie.

- Myślę, że arbitraż zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy - powiedział Parkietowi Paweł Szymański, członek zarządu PKN Orlen. Paliwowy koncern, podobnie jak kilku innych akcjonariuszy, skupia 19,61 proc. kapitału Polkomtela i mówi otwarcie, że chce je sprzedać.

- Im szybciej, tym lepiej - mówi P. Szymański. - Na rynek wchodzi teraz czwarty operator oraz operatorzy wirtualni, więc i sytuacja konkurencyjna się zmienia. W wycenach spółek czynnik ryzyka jest zaś przeszacowany raczej w dół niż w górę - uzasadnia.

Źródło: Parkiet, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.