Ważne porozumienie mobilnych operatorów

W tym tygodniu na polskim rynku telekomunikacyjnym będzie miało miejsce ważne wydarzenie. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpiszą porozumienie o wdrożeniu wspólnego standardu płacenia za pomocą komórki.

Według informacji Gazety Wyborczej już w środę historyczna umowa ”ponad podziałami” podpisana między siecią Orange i Era zostanie powiększona o pozostałych graczy rynku ”“ sieci Plus i Play .

Rzecznicy operatorów nie chcą komentować tej informacji, ale dziennikarzom udało się ją potwierdzić w trzech niezależnych źródłach. Jedno jest pewne ”“ by jakikolwiek system mobilnych płatności stał się popularny muszą z niego korzystać użytkownicy wszystkich sieci.

Na razie brak informacji jak będzie wyglądał wspólny system płatności. Z pewnością nie będzie to obecny w Plusie system mPay , między innymi z powodu kłopotliwych i długich kodów do zapamiętania. Mówi się między innymi o płatnościach bezstykowych za pomocą telefonu komórkowego.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.