Wielka awaria Skype

Od wczorajszych godzin popołudniowych (czwartek, 16 sierpnia 2007 roku) na całym świecie trwa awarii systemu telefonii internetowej Skype.

Jak informuje firma problem wynikł z kwestii związanych z algorytmem działania oprogramowania sieci Skype, który odpowiedzialny jest komunikację między programem Skype i resztą sieci Skype. Brak możliwości zalogowania się nie jest spowodowany zatem awarią serwera czy atakiem hakerów - co firma Skype zresztą zdementowała.

”Nasza zespół inżynierów określił, że to kwestia oprogramowania. Spodziewamy się, że problem zostanie rozwiązany w ciągu 12 do 24 godzin.” - poinformowano w czwartek na stronie Skype.

Skype zaleca, aby pomimo problemów program Skype był uruchomiony. Po spodziewanym rozwiązaniu problemu podczas dzisiejszego dnia (piątek, 17 sierpnia 2007 roku) program zaloguje się automatycznie.

Firma Skype nie poinformowała, ilu jej użytkowników dotknął problem. Obecnie Skype ma ponad 220 milionów użytkowników, z których 5 do 6 milionów jest jednocześnie online.

Źródło: Skype / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.